top of page

Kuo skiriasi pokalbis su draugu nuo psichologinės konsultacijos?

Tai – itin dažnas klausimas, iškylantis daugeliui žmonių. Ir nors tiek pokalbiui su draugu, tiek psichologinei konsultacijai yra svarbus dviejų žmonių ryšys, visgi jie turi nemažai skirtumų.


  1. Psichologas padeda ieškoti savo sprendimo ir dažniausiu atveju vengia dalinti patarimus. Kiekvieno žmogaus istorija ir sunkumai yra be galo individualūs, tad dėl šios priežasties yra svarbus ir individualus sprendimas.

  2. Psichologas savo darbe remiasi šiais principais: objektyvumu, besąlygišku kliento priėmimu ir konfidencialumu. Geras specialistas griežtai laikosi psichologinio darbo etikos ir siekia sukurti saugią erdvę klientui atsiskleisti – tokią, kurią kartais sunku rasti kituose santykiuose su artimais žmonėmis.

  3. Psichologinėje konsultacijoje visas dėmesys yra skiriamas klientui. Psichologas siekia dėmesingai, nepertraukiamai klausytis kliento ir jį išgirsti, tuo pačiu stebėdamas kitus svarbius signalus (pavyzdžiui, kliento kūno kalbą, kurios pats klientas savyje gali nepastebėti). O įsisąmoninimas to, kas taip lengvai nematoma ir nepastebima, gali būti pagrindas svarbiems pokyčiams.

  4. Psichologas taiko psichologines praktikas ir įgūdžius, įgytus studijų, kvalifikacijos kėlimo ir profesinės praktikos dėka. Psichologo ir kliento ryšys, psichologo užduodami klausimai ir užduotys gali padėti klientui suprasti save ir keisti mintis, elgesį, pažvelgti į situaciją kitaip ir lengviau tvarkytis su turimais sunkumais.


Taigi, nors santykis su šeima ir draugais gali būti palaikantis ir užimti svarbią gyvenimo dalį, tačiau artimi žmonės nėra psichologo ar psichoterapeuto atitikmuo (jie juo ir neturėtų būti). Santykis su psichologu – erdvė, kurioje klientas gali būti savimi, nevertinamas ir priimamas toks, koks yra.


Registracija psichologo konsultacijai: https://www.tarpeiluciu.lt/registracija89 peržiūros

Comments


bottom of page