Dažniausiai užduodami klausimai

KAIP GALIU ATSKIRTI PSICHOLOGĄ, PSICHIATRĄ IR PSICHOTERAPEUTĄ?


Nors šie terminai atrodo panašūs, jų atskyrimas gali padėti lengviau surasti tinkamą specialistą. Psichologą, psichiatrą ir psichoterapeutą skiria:
Skirtinga kvalifikacija (psichologas yra baigęs psichologijos bakalauro ir magistro universitetines studijas, psichiatras - medicinos studijas ir psichiatrijos rezidentūrą, o psichoterapeutas - tai psichologas arba gydytojas, po aukštojo mokslo studijų papildomai baigęs psichoterapijos studijas);
Darbe pasitelkiami pagalbos metodai (psichologas taiko psichologines pagalbos priemones, pokalbiu padėdamas spręsti žmogaus sunkumus, psichiatras - diagnozuoja psichikos sutrikimą, skiria gydymą ir turi teisę išrašyti vaistų receptus, o psichoterapeutas pokalbiu analizuoja asmens problemas gilesniame lygmenyje, remdamasis konkrečia psichoterapine mokykla).
KAS KREIPIASI PAGALBOS Į PSICHOLOGĄ?


Nors ieškoti pagalbos gali būti sunku, neramu, kartais – net ir gėdinga, psichologines konsultacijas pasirenka daugelis žmonių, kurie siekia asmenybės augimo arba patiria įvairių sunkumų. Vieni dažniausių sunkumų, dėl kurių žmonės kreipiasi į psichologą – tai nerimas, depresija, problemos santykiuose bei darbe, krizės, trauminiai patyrimai ar priklausomybės. Nors kai kurios gyvenimo problemos gali atrodyti pakeliamos, tačiau yra ir tokių, kurios iš tiesų apsunkina ir gali pasirodyti neįveikiamos. Tačiau nepriklausomai nuo sunkumų intensyvumo, sudėtingumo ir dažnio, nė viena problema nėra „nesvarbi“, „per maža“ ar „per didelė“ ir visuomet gali tapti svarbia psichologinės konsultacijos dalimi ir tema.
KOKIA YRA KONSULTACIJOS TRUKMĖ?


Viena konsultacija trunka 45 min. Visgi, reali konsultacijos trukmė gerokai ilgesnė, kadangi psichologiniai procesai vyksta dar prieš prasidedant susitikimui ir tęsiasi jam pasibaigus. Taip pat psichologas galvoja apie Tave tarp susitikimų, domisi papildoma literatūra, susijusia su Tavo sunkumais ir tikslais.
KAIP GALIU UŽSIREGISTRUOTI KONSULTACIJAI?


Konsultacijai galima registruotis keliais būdais: 1) Užpildžius tinklalapio skiltyje "Registracija" pateiktą registracijos formą; 2) Susisiekus bendruoju mūsų el. paštu konsultacijos.tarpeiluciu@gmail.com; 3) Susisiekus su mumis Facebook arba Instagram paskyroje; 4) Susisiekus tinklalapio skiltyje "Komanda" nurodytais psichologų telefonų numeriais.
KĄ DARYTI, JEI Į KONSULTACIJĄ ATVYKTI NEBEGALIU?


Suprantame, jog planai gali pasikeisti, tačiau labai prašome apie konsultacijos atšaukimą pranešti, likus ne mažiau kaip 24 h iki konsultacijos.
KOKIA YRA PSICHOLOGINIO KONSULTAVIMO TRUKMĖ?


Dažniausiai darbas su psichologu trunka apie 3-4 mėnesius, tačiau trukmė ir intensyvumas priklauso nuo problemos, dėl kurios klientas ateina konsultuotis, sudėtingumo.
KAIP VYKS PIRMOJI KONSULTACIJA?


Pirmasis apsilankymas pas psichologą gali kelti daug nerimo ir įvairių klausimų: „Ką apie mane pagalvos psichologas?“, „Ar psichologas gali man padėti?“, „Ar normalu nemokėti spręsti savo problemų?“. Šie jausmai ir klausimai – visiškai normalūs. Ne kiekvieną dieną keliaujame į susitikimą su nepažįstamu žmogumi, su kuriuo kalbėsimės apie savo problemas ir jausmus.

Dėl to pirmosios konsultacijos tikslas susipažinti ir kartu su Tavimi aptarti Tavo problemą bei išsiaiškinti lūkesčius. Aptarsime galimą konsultavimo eigą bei konsultavimo proceso sąlygas.
KAIP VYKSTA NUOTOLINĖ KONSULTACIJA?


Nuotolinės konsultacijos metu su Tavimi susisieksime vaizdo skambučiu "Skype", "Zoom", "Messenger" ar kita programėle (priklausomai nuo to, kuris variantas Tau patogiausias ir priimtiniausias). Konsultacijos trukmė tokia pati, kaip ir įprastos konsultacijos – 50 min.

Svarbu, jog aplinkoje, kurią pasirinksi buvimui nuotolinės konsultacijos metu, nebūtų įvairių trikdžių bei pats joje galėtum jaustis saugiai.

Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę gauti psichologinę pagalbą būnant kitame mieste, šalyje ar tokių ekstremalių situacijų, kaip COVID-19 pandemija, metu, kai gyvas bendravimas nėra saugus ar galimas. Nepaisant to, jei tik Turi galimybę, rekomenduojame bent pirmuosius kartus su mumis susitikti gyvai.