top of page
DUK: FAQ
 • KAIP GALIU ATSKIRTI PSICHOLOGĄ, PSICHIATRĄ IR PSICHOTERAPEUTĄ?"
  Nors šie terminai atrodo panašūs, jų atskyrimas gali padėti lengviau surasti tinkamą specialistą. Psichologą, psichiatrą ir psichoterapeutą skiria: Skirtinga kvalifikacija (psichologas yra baigęs psichologijos bakalauro ir magistro universitetines studijas, psichiatras - medicinos studijas ir psichiatrijos rezidentūrą, o psichoterapeutas - tai psichologas arba gydytojas, po aukštojo mokslo studijų papildomai baigęs psichoterapijos studijas); Darbe pasitelkiami pagalbos metodai (psichologas taiko psichologines pagalbos priemones, pokalbiu padėdamas spręsti žmogaus sunkumus, psichiatras - diagnozuoja psichikos sutrikimą, skiria gydymą ir turi teisę išrašyti vaistų receptus, o psichoterapeutas pokalbiu analizuoja asmens problemas gilesniame lygmenyje, remdamasis konkrečia psichoterapine mokykla).
 • KAS KREIPIASI PAGALBOS Į PSICHOLOGĄ?
  Nors ieškoti pagalbos gali būti sunku, neramu, kartais – net ir gėdinga, psichoterapines konsultacijas pasirenka daugelis žmonių, kurie patiria įvairių sunkumų ar siekia augti. ​ Vieni dažniausių sunkumų, dėl kurių žmonės kreipiasi į psichologą – tai nerimas, depresija, problemos santykiuose bei darbe, krizės, trauminiai patyrimai ar priklausomybės. ​ Kai kurioms problemoms spręsti žmogus turi pakankamai resursų, tačiau kai kurios gali tapti nepakeliamomis. Nepriklausomai nuo sunkumų intensyvumo, sudėtingumo ir dažnio, nė viena problema nėra „nesvarbi“, „per maža“ ar „per didelė“ ir visuomet gali tapti svarbia psichoterapinės konsultacijos dalimi ir tema.
 • KAIP GALIU UŽSIREGISTRUOTI KONSULTACIJAI?
  Konsultacijai galima registruotis keliais būdais: 1) Užpildžius tinklalapio skiltyje "Registracija" pateiktą registracijos formą; 2) Susisiekus bendruoju mūsų el. paštu konsultacijos.tarpeiluciu@gmail.com; 3) Susisiekus tinklalapio skiltyje "Komanda" nurodytais psichologų telefonų numeriais.
 • KAIP VYKS PIRMOJI KONSULTACIJA?
  Pirmasis apsilankymas pas psichologą gali kelti daug nerimo ir įvairių klausimų: „Ką apie mane pagalvos psichologas?“, „Ar psichologas gali man padėti?“, „Ar normalu nemokėti spręsti savo problemų?“. Šie jausmai ir klausimai – visiškai normalūs. Ne kiekvieną dieną keliaujame į susitikimą su nepažįstamu žmogumi, su kuriuo kalbėsimės apie savo problemas ir jausmus. Pirmosios konsultacijos tikslas - susipažinti ir kartu aptarti sunkumus, dėl kurių kreipiamasi, bei išsiaiškinti lūkesčius. Aptarsime galimą konsultavimo eigą bei konsultavimo proceso sąlygas.
 • KOKIA YRA KONSULTACIJOS TRUKMĖ?
  Viena konsultacija trunka 45 min. Visgi, reali konsultacijos trukmė gerokai ilgesnė, kadangi psichologiniai procesai vyksta dar prieš prasidedant susitikimui ir tęsiasi jam pasibaigus. Psichologas apie klientus galvoja ir tarp susitikimų, domisi papildoma literatūra, susijusia su įvairiais sunkumais ir tikslais.
 • KAIP VYKSTA NUOTOLINĖ KONSULTACIJA?
  Nuotolinės konsultacijos metu su jumis susisieksime vaizdo skambučiu "Skype", "Google Meet" ar kita programėle (priklausomai nuo to, kuris variantas patogiausias ir priimtiniausias). Konsultacijos eiga ir trukmė tokia pati kaip ir įprastos konsultacijos – 45 min. Svarbu, jog aplinkoje, kurią pasirinksite nuotolinei konsultacijai, nebūtų įvairių trikdžių bei galėtumėte jaustis saugiai. Konsultacija vyksta sutartu laiku su įjungta vaizdo kamera bei mikrofonu. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę gauti psichologinę pagalbą būnant kitame mieste, šalyje ar tokių ekstremalių situacijų, kaip COVID-19 pandemija, metu, kai gyvas bendravimas nėra saugus ar galimas. Nepaisant to, jei tik turite galimybę, rekomenduojame bent pirmuosius kartus su mumis susitikti gyvai.
 • KĄ DARYTI, JEI Į KONSULTACIJĄ ATVYKTI NEBEGALIU?
  Suprantame, jog planai gali pasikeisti, tačiau labai prašome apie konsultacijos atšaukimą pranešti likus ne mažiau kaip 24 h iki konsultacijos.
bottom of page