Dažniausiai užduodami klausimai
KAIP GALIU ATSKIRTI PSICHOLOGĄ, PSICHIATRĄ IR PSICHOTERAPEUTĄ?
KAS KREIPIASI PAGALBOS Į PSICHOLOGĄ?
Nors ieškoti pagalbos gali būti sunku, neramu, kartais – net ir gėdinga, psichologines konsultacijas pasirenka daugelis žmonių, kurie siekia asmenybės augimo arba patiria įvairių sunkumų.
KOKIA YRA KONSULTACIJOS TRUKMĖ?
Viena konsultacija trunka 45 min. Visgi, reali konsultacijos trukmė gerokai ilgesnė, kadangi psichologiniai procesai vyksta dar prieš prasidedant susitikimui ir tęsiasi jam pasibaigus. Taip pat psichologas galvoja apie Tave tarp susitikimų, domisi papildoma literatūra, susijusia su Tavo sunkumais ir tikslais.
KAIP GALIU UŽSIREGISTRUOTI KONSULTACIJAI?
Konsultacijai galima registruotis keliais būdais:
KĄ DARYTI, JEI Į KONSULTACIJĄ ATVYKTI NEBEGALIU?
Suprantame, jog planai gali pasikeisti, tačiau labai prašome apie konsultacijos atšaukimą pranešti, likus ne mažiau kaip 24 h iki konsultacijos.
KOKIA YRA PSICHOLOGINIO KONSULTAVIMO TRUKMĖ?
Dažniausiai darbas su psichologu trunka apie 3-4 mėnesius, tačiau trukmė ir intensyvumas priklauso nuo problemos, dėl kurios klientas ateina konsultuotis, sudėtingumo.
KAIP VYKS PIRMOJI KONSULTACIJA?
Pirmasis apsilankymas pas psichologą gali kelti daug nerimo ir įvairių klausimų: „Ką apie mane pagalvos psichologas?“, „Ar psichologas gali man padėti?“, „Ar normalu nemokėti spręsti savo problemų?“. Šie jausmai ir klausimai – visiškai normalūs. Ne kiekvieną dieną keliaujame į susitikimą su nepažįstamu žmogumi, su kuriuo kalbėsimės apie savo problemas ir jausmus.
Dėl to pirmosios konsultacijos tikslas susipažinti ir kartu su Tavimi aptarti Tavo problemą bei išsiaiškinti lūkesčius. Aptarsime galimą konsultavimo eigą bei konsultavimo proceso sąlygas.
KAIP VYKSTA NUOTOLINĖ KONSULTACIJA?
Nuotolinės konsultacijos metu su Tavimi susisieksime vaizdo skambučiu "Skype", "Zoom", "Messenger" ar kita programėle (priklausomai nuo to, kuris variantas Tau patogiausias ir priimtiniausias). Konsultacijos trukmė tokia pati, kaip ir įprastos konsultacijos – 50 min.
Svarbu, jog aplinkoje, kurią pasirinksi buvimui nuotolinės konsultacijos metu, nebūtų įvairių trikdžių bei pats joje galėtum jaustis saugiai.
Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę gauti psichologinę pagalbą būnant kitame mieste, šalyje ar tokių ekstremalių situacijų, kaip COVID-19 pandemija, metu, kai gyvas bendravimas nėra saugus ar galimas. Nepaisant to, jei tik Turi galimybę, rekomenduojame bent pirmuosius kartus su mumis susitikti gyvai.